PROMOCJA width=

Promocja przyciemniania szyb WIOSNA / LATO 2024

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszej promocji przyciemniania szyb? Zadzwoń do nas i zapytaj.

tel 604-583-035

Przyciemnianie szyb
- przepisy prawne

Zanim zdecydujemy się na przyciemnienie szyb w naszym samochodzie powinniśmy zapoznać się z przepisami prawnymi jakie dotyczą tego tematu.

Jedną z najważniejszych kwestii związanych z przyciemnieniem szyb samochodowych jest jego poziom, czyli stopień zaciemnienia.
Przez wielu entuzjastów magiczne 70% jest błędnie rozumiane. Uważają, że można zmniejszyć ilość wpadającego światła do samochodu o 70%! Tymczasem jest to współczynnik przepuszczalności światła.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi przepuszczalność przednich oraz przednich bocznych szyb nie może być mniejsza niż 70%, zarówno przy przyciemnianiu foliowym, jak i piecowym.

Tak więc szyby możemy przyciemnić maksymalnie o 30% w stosunku do idealnej przejrzystości. Jeśli chodzi o efekt zaciemnienia, to dużo łatwiej i skuteczniej jest możliwy do uzyskania przez metodę przyciemniania piecowego szyb.

Dz.U. 2013 poz. 951

Jeśli korzystają Państwo z usługi przyciemniania szyb w jakiejkolwiek firmie musi to być firma zrzeszona i zarejestrowana w ogólnopolskim rejestrze firm zaciemniających szyby samochodowe jakąkolwiek metodą.

Firma CAR-SOLAR dysponuje wpisem do rejestru od początku działalności, który potwierdza, że korzystają Państwo z metod zaciemniania szyb samochodowych na najwyższym poziomie.

Przepisy prawne nie precyzują dokładnie stopnia zaciemnienia szyb tylnych, znajdujących się za 1 rzędem fotelów. Tak więc mamy dowolność ich przyciemnienia, pamiętając jednak, że technologia przyciemnienia, niezależnie czy foliowe lub piecowe, muszą być objęte atestem Instytutu Szkła i Ceramiki w Krakowie.